8 березня у Львові відбудеться «ЦВІТ» до Дня народження Тараса Шевченка «Шевченко промовляє до нас – сьогодні»

У суботу, 8 березня, у Львові, у мистецькому просторі LEM (вул. Д. Вітовського, 57) Театральний центр «Слово і голос" у співпраці з LEM представить співочу дію «ЦВІТ» - подію, що торкається самої суті нашої ідентичності. Напередодні Шевченкових днів поезія Тараса Шевченка звучатиме голосом народної пісні та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк і Валентина Сильвестрова. Початок - о 19:00.



«Шевченко промовляє до нас – сьогодні. У надвечір’я Дня народження Тараса Шевченка запрошуємо почути Пророка – його слово правди звільняє від брехні цього світу, його голос Вічності омиває твій Людський Голос, його любов оновлює в нас образ землі рідної – Матері, за яку стоїмо», - каже авторка ідеї проєкту та режисерка Наталія Половинка, актриса, співачка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужена артистка України.

У співочій дії «ЦВІТ» беруть участь: співачка-актриса Наталія Половинка, композиторка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка Богдана Фроляк і Академічний камерний хор Cantus (Ужгород; художній керівник і диригент – народний артист України Еміл Сокач). Костюми створила відома українська дизайнерка Оксана Караванська. Художник зі світла – Богдан Дворник. Художники проекту - Остап Лозинський, Нателла Шавадзе. Відеограф - Артур Бузенко.

«Шевченко зібрав своєю поезією українську мову, що текла у пісні. І найтонше виспівала його поезію - народна пісня. Це взаємне переливання любові - пісня–поезія–пісня - у ньому промовляє наш персональний, кожного,  зв'язок із цією землею, з Краєм, із Богом», – говорить Наталія Половинка.

«Поезія Шевченка відкривається не відразу, як і біблійні тексти. Треба багато думати, вдаватись до пояснень, але коли читаєш її, опановує якесь неймовірне відчуття особливого стану тиші-музики-благодаті-спокою-світла», – ділиться композиторка Богдана Фроляк.

«В історії це унікальний випадок, коли поет став символом не лише боротьби за незалежність, але й символом України. Через слово. У нього навіть є рядок «І на сторожі поставлю слово». У Шевченка ставлення до слова біблійне, його творчість взагалі тісно пов’язана з Біблією… Сталося так, що його поетичне слово не стало просто літературним, хоча, здавалося, були для цього усі передумови. Це ніби псалми, він псалмоспівець. Він не поет у літературному розумінні. Він – інший. Він не прагнув римувальної краси, у нього було цілком інше завдання», – рефлексує композитор Валентин Сильвестров.

 

Квитки на співочу дію «ЦВІТ» 8 березня у просторі LEM у Львові доступні онлайн:

https://lviv.kontramarka.ua/uk/cvit-sevcenko-102372.html


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Український проєкт психосоціальної реабілітації дітей Recovery Camp отримав міжнародне визнання

Angela — «Це не мій рейс»: ліричний хіт для тих, хто легко відпускає кохання

Angela — «Доведи»: твій пульс тепер звучить у ритмі латини